Vondrák Racing Team testoval novou techniku

04.04.2022 Vondrák Racing Team a jezdec Martin Vondrák testoval v rámci Maveric Hill Climb Czech na podzim zakoupenou techniku pro MČR a ME v závodech dovrchu.

Jedná se o sportovní prototyp Tatuus PY12 určený do kategorie E2 SC -2000.

Team testoval různá nastavení geometrie náprav, nastavení aerodynamiky a samozřejmě jízdní styl jezdce, který se od předešlého formulového vozu výrazně liší.

IMG-20220403-WA0009 IMG-20220403-WA0014

 

 

 

 

 

 

 

 

Jelikož se jednalo o test v rámci závodu dovrchu, Martin si zároveň při testování hezky zazávodil a měl přímé porovnání s konkurencí.

A jak samotný test hodnotil jezdec:

S autem jsem spokojený, auto je ve vysokých rychlostech až nepochopitelně stabilní a zcela jistě se v něm skrývá velký potenciál. Musíme ještě zapracovat na nastavení převodovky a samozřejmě já musím najít limity vozu. K těm jsem se zatím ani nepřiblížil. První ostrý start nás s autem čeká na Ecce Homo ve Šternberku. Tak uvidíme, co nám Šternberská legendární trať přinese.

V letošním roce nás čeká pouze omezený start s novou technikou. Prioritou je náš mladý motokárový jezdec Adam Vondrák. V motokárách máme hodně nabytý program, mnoho závodů se vzájemně kryje, proto nejsem schopen dopředu říct, které závody pojedeme s „velkým“ autem. Určitě Ecce Homo, Ústeckou 21 a pokud čas a kalendář dovolí, tak Lanškrounský Laudon. Přeci jen musíme se věnovat mladé závodnické generaci. :-)

Comments are closed.