Vondrák racing team na Ecce Homo 2015

Vondrák racing team na Ecce Homo Šternberk 2015   

 O víkendu 06-07.06.2015 proběhl slavný závod do vrchu Ecce Homo ve Šternberku. Na této trati se závodí již 110 let, z toho již po 35 je tento závod započítáván do mistrovství Evropy.

Toto jubileum jedné z neznámějších tratí Evropy si nenechal ujít ani Vondrák racing team.

Do dějiště závodu team dorazil v plném složení. Petr Vondrák startoval s vozem Osella Pa21S ve skupině E2 SC -2000 a netajil se vysokými ambicemi. Skupina čítala celkem osm startujících a na stupně vítězů mohl dosáhnout každý.

2015 ecce homo 0029

 

 

 

 

V trénincích se Petrovi až tak nedařilo a pohyboval se na rozhraní první pětky. Před samotným závodem team udělal drobné změny na nastavení vozu a již v první závodní jízdě se ukázalo, že tyto změny byly dobrým krokem. Zrychlení proti tréninku o 6 vteřin a posun na druhé místo před domácího jezdce Trnku na voze Norma M20FC bylo více než povzbudivé. Do druhé závodní jízdy Petr šel s náskokem 0,7 vteřiny a s odhodláním udržet druhé místo.

To se také povedlo, Petr dokázal ještě o 0,4 vteřiny zrychlit, zatím co do té doby třetí domácí jezdec Trnka zaznamenal čas o 0,2 vteřiny pomalejší. Petr Vondrák tak naplnil své ambice a z Ecce Homo odjížděl s druhým místem ve skupině v rámci mistrovství Evropy.

2015 ecce homo 0013 

 

 

 

 

Druhý jezdec Vondrák racing teamu, Martin Vondrák startoval s vozem Tatuus NT07 Formule Masters ve skupině E2 SS – 2000. Martin přijel do Šternberka s jasným cílem. Poznávat své nové auto a získávat tolik důležité informace o nastavení vozu. To se také dařilo a Martin jízdu od jízdy zrychloval. Konečný výsledek ve skupině, šesté místo z dvanácti startujících je pozitivním příslibem do budoucna. A vyjádření jezdce: „Jsem naprosto spokojený, auto fungovalo bez jediné chyby, získali jsme mnoho pro nás nenahraditelných technických dat a víme, kde byly rezervy. Věřím, že příští rok budeme bojovat o bednu“.

 

Nyní se celý team bude soustředit a připravovat na nejdelší a nejnáročnější závod sezóny,  Trento- Monte Bondone, které se koná v termínu 04-05.07.2015 v nádherném prostředí italských Dolomit.

Comments are closed.