Ústecká 21 2013 nebude

 

Závod do vrchu Ústecká 21 letos nebude

 

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Zimou poničená trať na Andrlův Chlum způsobila, že letošní 56. a 57. ročník závodů Ústecká 21 nebude. Ten se měl konat v termínu 22. a 23. června 2013.

Obyvatelé Ústí musejí letos přehlídku formulí oželet
 

„Důvodem pro toto rozhodnutí je skutečnost, že aktuální stav vozovky na Andrlův Chlum, kde se závod tradičně koná, je po zimní sezoně ve velice špatném technickém stavu,“ sdělila za organizátory závodu Zdena Urbanová.

Na opravy silničáři nemají

Dodala, že jejich jednání s kompetentními pracovníky Správy a údržby silnic Pardubického kraje skončila na tom, že úpravy trati, které by silničáři mohli provést, by byly pro pořádání závodů nedostatečné.

„Ještě na podzim byla trať celkem ucházející. Teď už je ale v dezolátním stavu. A opravy, které by mohla Správa a údržby silnic z peněz v rozpočtu Pardubického kraje letos udělat, nevyhovují bezpečnému zajištění podmínek pro odjetí závodu,“ řekla Zdena Urbanová. „Je smutné, že právě silnice na Andrlův Chlum vznikala jako trať pro závod, který se s přestávkami jede od začátku 70. let. S tím, že jednou se na ní pojedou evropské závody,“ povzdechla si.

Představitelé autoklubu přesto stále jedná s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým o zajištění finančních prostředků ve výši asi jednoho a půl milionu korun na položení nového takzvaného mikrokoberce na trať.

Hlavní je bezpečnost trati

I kdyby však byla tato jednání úspěšná, není možně úpravy do doby termínu letošního závodu provést. „Je to pro nás velice nepříjemná situace, zvláště když víme, jak oblíbeným závodem Ústecká 21 mezi jezdci je. A jakému se těší obrovskému zájmu sportovních diváků a členů našeho Autoklubu, kteří zde působí jako pořadatelé a činovníci,“ stojí v prohlášení autoklubu.

Dodávají, že se snažili do poslední chvíle společně s místními a krajskými orgány jednat a zajistit podmínky pro bezpečné odjetí závodu. „Avšak nebyli jsme úspěšní. Prioritní pro nás zůstává bezpečnost nejen jezdců ale i diváků. A tu bohužel nejsme schopni za současných technických podmínek trati na sto procent zajistit. Proto nám jako pořadateli závodu Ústecká 21 nezbývá nic jiného, než letošní ročník závodu zrušit,“ uvádějí pořadatelé.

Comments are closed.