Tři závodní víkendy v podání Vondrák Racing Teamu

Tři závodní víkendy v podání Vondrák Racing Teamu

10

 

Vondrák Racing Team má za sebou tři po sobě jdoucí víkendy vyplněné účastí v mistrovství České republiky a mistrovství Evropy.

O víkendu 22 – 23. 08.2015 se konal další díl mistrovství České Republiky v závodech automobilů do vrchu, Bratrušovské serpentiny u Šumperka. Jelo se klasickým způsobem mistrovství České Republiky, tedy v sobotu i v neděli dvě tréninkové a dvě závodní jízdy.

Vondrák Racing Team se účastnil tohoto závodu pouze s jedním jezdcem. Martin Vondrák se svou formulí Tatuus NT07 pojal celý víkend jako test a trénink. V průběhu celého víkendu team zkoušel různá nastavení vozu s cílem získat tolik potřebná data. Nakonec z toho bylo 2x krásné čtvrté místo v absolutním pořadí závodu a nejrychlejší čas s vozem o objemu motoru do dvou litrů. Petr se svoji zlatavou Osellou bohužel ze zdravotních důvodů do dějiště závodu nemohl odcestovat, což byla škoda, neboť team potřeboval vyzkoušet opravený motor po  závadě ze Slovenské Dobšiné.

2015 Dobšiná Vondrák Racing 070

 

Hned následující víkend celý team čekal další díl mistrovství Evropy, oblíbený závod ve Slovinské Ilirské Bistrici. Zde byl Vondrák Racing Team již v plném složení.

Petr a jeho prototyp Osella se bohužel celou sobotu potýkal s více či méně závažnými problémy. Ukázal se teamový duch a celý team do pozdních večerních hodin usilovně pracovali na odstranění všech problémů. To se nakonec podařilo a v neděli mohla Petrova Osella stát na startu závodu. A přesně v duchu přísloví jeden den jsi dole a druhý den nahoře probíhal celý víkend. Zatím co v sobotu Petr nemohl odtrénovat, v neděli již auto pracovalo spolehlivě a bylo z toho krásné druhé místo ve skupině E2 SC -2000 a šestnácté místo v absolutní klasifikaci závodu.

61

Martin se na start postavil opět se svoji formulí Tatuus NT07. I Martinova formule se v sobotu potýkala s drobnými problémy, které znemožnily start hned v první tréninkové jízdě.

Do druhého i třetího tréninku Martin nastoupil a zvládl je na pátém, respektive na čtvrtém místě ve skupině E2 SS -2000. Samotný závod byl kořením nedělního programu, neboť adepti na stupně vítězů mezi dvoulitrovými formulemi se po první závodní jízdě seřadili za sebe v rozmezí 0,7s. V druhé závodní jízdě z pořadí vypadli velmi rychlí Hermann Waldy jun. i Andreas Stollnberk. Oběma vystavil stopku hned první zpomalovací retardér z pneumatik. Martin se na svoji jízdu i přes časté přerušování závodu a z toho plynoucí dlouhé čekání v předstartovním prostoru dokázal koncentrovat a bylo z toho třetí místo ve skupině E2 SS – 2000 a dvacáté druhé místo v celkovém pořadí.

 2015 Bratrušov 003

Následující víkend měl Vondrák Racing Teamu přinést účast na zkrácené verzi tratě Ecce Homo ve Šternberku, kde se jel předposlední díl seriálu mistrovství České Republiky.

Bohužel Petr opět v Českém mistrovství nemohl startovat. Na Oselle bylo nutné vyměnit v Ilirské Bistrici provizorně opravené díly, sliby zaznívající z Italské továrny Osella Enginering o včasném dodání potřebných dílů vyšly naprázdno. Petr se tak ve Šternberku objevil v doprovodu své ženy Michaely a dcery Elišky pouze jako divák.

 2015 Bratrušov 002

Martin do Šternberka svoji formuli přivezl a měl možnost sbírat další data a technické poznatky k vozu. Samozřejmě docházelo k porovnávání časů s jízdami z letošního mistrovství Evropy. Zde přišlo pozitivní zjištění, Martin díky pilnému sbírání dat a testování, dokázal na spodní části tratě zrychlit o více jak 6s a pomalu se dostává na časy samotné evropské špičky skupiny E2 SS -2000. V závodě skončil na čtvrtém místě absolutně a ve skupině zvítězil. Navíc vítězství ve skupině E2 znamená zajištění titulu mistra ČR pro rok 2015 mezi formulovými vozy.

Martin tak zakončil svoji první sezónu po přestupu mezi moderní vozy úspěšně a pomalu se začne chystat na sezónu 2016.

Petra ještě čeká závod zóny střední Evropy, St. Agatha, který se koná v termínu 26. – 27. 09. 2015

Comments are closed.