Chebské koupání na MČR

Ve dnech 22 – 24. 04 2022 se na Chebské trati konal úvodní podnik Czech Kart Open 2022

Team Vondrák Racing zde začínal druhou motokárovou sezónu s jezdcem Ademem Vondrákem v kategorii EASY60.

Již nebyl prostor na učení, celý team měl za sebou dlouhé předsezóní testy na třinecké trati, které byly rozděleny do pěti víkendů. Díky onomu rozdělení testů, měl jezdec možnost ozkoušet zbrusu nový podvozek za všech povětrnostních podmínek.

To se hned o prvním víkendu sezóny ukázalo jako velká výhoda. Zatím co páteční tréniky provázelo byť chladné, ale suché počasí, tak sobotní ráno přineslo extrémě chladné počasí a vydatné dešťové srážky.

Adam začal šestým místem v měřeném kvalifikačním tréninku, což do samotných závodních jízd nebyla vůbec špatná pozice. Start do první finálové jízdy z třetí řady byl vydařený, bohužel dva nezaviněné kontakty se soupeři znamenaly propad až do druhé desítky startovního pole. Následnou stíhací jízdu ukončil až šachovnicový prapor na konečném osmém místě.

V druhé finálové jízdě Adam pokračoval v bezchybných výkonech a protnul cílovou čáru na pátém místě. Team byl spokojen, neboť dvě umístění v top 10 byl zatím nejlepší výsledek Adamovi kariéry.

V jeden okamžik byly dokonce závodní jízdy nedělního programu přerušeny z důvodu bezpečnosti, neboť déšť stále sílil a trať, respektive viditelnost byla pro jezdce nebezpečná.

Přišel vrchol celého víkendu, tím bylo superfinále. Tato poslední a nejdůležitější jízda víkendu přinesla události, které nečekal snad vůbec nikdo. Technika i Adam fungovaly naprosto bezchybně, nezastavily je ani dva kontakty se soupeři a následné propady v pořadí. Stíhací jízdou a nejrychlejším kolem závodu si Adam dojel pro svoji první „bednu“ kariéry. A hned to byl stupínek nejvyšší. Cílem sice Adam projel jako čtvrtý, následné diskvalifikace prvních tří jezdců za nerespektování vlajkové signalizace znamenaly, že si Adam z chebské trati odvezl první absolutní vítězství kariéry. Na stupínek nejvyšší Adama doprovodil vítěz kvalifikace Matyas Vitver. Adam se ujal vedení v šampionátu a dostal se do pohody pro následující závod, který team čekal o měsíc později na třineckém SteelRingu.